Optyk Okulista Bydgoszcz

OPTYK & OKULISTA

   52-342-08-97
   509-38-19-46
   605-78-60-90


Powłoki antyrefleksyjne to uszlachtnienia optyczne nanoszone na soczewki okularowe. Eliminiują odbicia powstające na powierzchni szkieł, zwiększają ilość światła dochodzącego do oka oraz poprawiają kontrast widzenia.

Powłoki antyrefleksyjne na soczewki
Nowoczesne powłoki antyrefleksyjne skutecznie radzą sobie ze wszystkimi czynnikami obniżającymi komfort i jakość widzenia:

Powłoki antyrefleksyjne na soczewki

KROKUS forte AR
Podstawowa powłoka antyrefleksyjna z krzemowym utwardzeniem. Krokus forte AR to najprostsza wielowarstwowa powłoka AR. Posiada standardowe utwardzenie krzemowe, stanowiące podkład dla znajdujących się na nim warstw przeciwodbiciowych. Zapewnia dobreparametry antyrefleksyjne oraz podnosi przejrzystość szkieł do 98,4%.

KROKUS forte plus AR
Standardowa powłoka zawierająca utwardzenie lakierowe ONYX. Krokus forte plus AR to podstawowa wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna zawierającą utwardzenie lakierowe ONYX. Ze względu na swój odcień chętnie wybierana jest wraz soczewkami barwionymi oraz fotochromowymi, tworząc z nimi udane połączenie kolorystyczne.

CYPRYS AR
Hydrobowość to właściwość, która sprawia, żę soczewki trudniej parują, a krople wody sływają nie rozstawiając śladów. Cyprys AR to uniwersalne rozwiązanie jeśli chodzi o uszlachetnienia soczewek w firmie SZAJNA Laboratorium Optyczne. Powłoka ta dostępna jest na wszystkich soczewkach organicznych (plastikowych) oraz mineralnych (szklanych).

PERFECT AR
Perfect AR to niezwykle popularna olefobowa (super śliska) powłoka antyrefleksyjna. Jej parametry użytkowe ułatwiają utrzymanie soczewek w czystości przez długi czas. Perfect AR to uznana przez użytkowników i niezwykle chętnie polecana przez profesjonalistów oleofobowa powłoka anytrefleksyjna. Jej wyjątkowa śliskość oraz antystatyczność sprawiają, iż cząsteczki kurzu i brudu nie przylegajądo powierzchni szkieł. Dzięki temu soczewki zachowują perfekcyjny stan przez długi czas. Również ich czyszczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy raz jes przetrzeć, by usunąć wszystkie zabrudzenia, bez ryzyska powstania smug czy tłustych plam.

DIAMENT AR
Diament AR to najlepsza i najbardziej odporna na zarysowania powłoka antyrefleksyjna tworzona przez SZAJNA Laboratorium Optyczne. Jej wyjątkowa twardość zbliżona jest do szkieł mineralnych. Badania laboratoryjne dowiodły, iż Diament AR jest ponad 4 razy bardziej odporny (wynik powyżej 12 w Teście Bayera) na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania niż standardowe powłoki. Diament AR posiada również doskonałe parametry antyrefleksyjne oraz ponadprzeciętne właściwości antystatyczne, hydrofobowe i oleofobowe, które znacząco przekładają się na wysoki komfort widzenia oraz korzystania z okularów.

Soczewki Diament
Powłoka Diament AR skutecznie radzi sobie ze wszystkimi czynnikami przyczyniającymi się do spadku jakości widzenia. Jej diamentowa twardość, wyjątkowa przejrzystość oraz nowoczesne warstwy oleofobowe oferują użytkownikowi wysoką niezawodność oraz brak konieczności częstego czyszczenia okularów.

Wszystkie powłoki wykonywane przez SZAJNA Laboratorium Optyczne są wielowarstwowe. Im większa liczba warstw, tym powłoka jest bardziej zaawansowana technologicznie i trwała.