Optyk Okulista Bydgoszcz

OPTYK & OKULISTA

   52-342-08-97
   509-38-19-46
   605-78-60-90


Codzienne, dotychczas proste czynności zakłóca konieczność wytężania wzroku, która jednak ustępuje gdy nienaturalnie oddalimy tekst od oczu. Takie objawy wskazują na presbiopię (starczowzroczność). Występuje ona szczególnie po 40 roku życia, kiedy to soczewka oka zaczyna tracić swoją elastyczność i następuje stopniowa utrata zdolności akomodacji do bliży.

Progresy - okulary progresywne

widzenie do dali i do bliży;
widoczne pole do czytania;
pole do czytania dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach;
dostępne są w wielu odmianach materiałowych.
widzenie na wszystkie odległości (daleko, pośrednio, blisko);
wyglądają jak soczewki do czytania lub chodzenia;
dostępne są w kilku konstrukcjach i wielu odmianach materiałowych;
najwygodniejsza metoda, by widzieć na wszystkie odległości korzystając z jednej pary okularów.


Soczewki dwuogniskowe

Soczewki pociemniane Pole do bliży typu FT
Soczewki dwuogniskowe z płasko zakończonym polem widzenia do bliży o szerokości 25, 28, 35 lub 45 milimetrów. Dostępne w materiałach organicznych oraz mineralnych. Soczewki dwuogniskowe kierowane są do osób, które w jednych okularach chcą zarówno patrzeć do dali jak i mieć możliwość np. czytania lub oglądania przedmiotów umieszczonych w odległości 25-50 cm. Brak konieczności każdorazowej zmiany okularów przy patrzeniu na różne odległości jest gwarancją optymalnego komfortu widzenia przy wykonywaniu większości codziennych czynności. Właściwie dobrany segment do bliży (ustalony wspólnie z optykiem pod kątem czynności które wykonujesz) zapewni Ci swobodne, komfortowe, a co najważniejsze precyzyjne widzenie nawet najmniejszych detali otoczenia. Im większy segement do bliży, tym szersze jest pole widzenia i wyższy komfort użytkowania okularów. Soczewki ze średnim i dużym obszarem do bliży powinny w szczególności wybierać osoby wykonujące prace precyzyjne (zegarmistrzowie, dentyści, elektronicy, modelarze, mechanicy, lekarze).
Soczewki pociemniane Pole do bliży typu CT
Soczewki dwuogniskowe z łukowato zakończonym polem do bliży o szerokości 28 mm. Dostępne w materiale organicznym (plastikowe). Najważniejsze parametry: uniwersalny i najczęściej wybierany rozmiar pola do czytania - 28 mm., łukowato zakończone pole widzenia do bliży podkreśla estetykę owalnych oprawy.

Soczewki pociemniane Pole do bliży typu DFT
Soczewki dwuogniskowe wyposażone w dwa płasko zakończone pola widzenia do bliży - w dolnej i górnej części szkła. Dostępne jako soczewki organiczne (plastikowe). Najważniejsze parametry: soczewki dla osób, które potrzebują pola do bliży patrząć w górę i w dół, uniwersalny i wygodny rozmiar pól do czytania - 28 mm.

Soczewki pociemniane E-line (franklinowska)
Soczewki dwuogniskowe z linią podziału między dalą a bliżą biegnącą przez całą szerokość szkła. Dostępne jako soczewki organiczne (plastikowe). Klasyczne soczewki dwuogniskowe type E-LINE wyróżnia niezwykle szerokie pole widzenia do bliży. Powinny je wybierać w szczególności osoby wykonujące prace precyzyjne (zegarmistrzowie, dentyści, elektronicy, modelarze, mechanicy, lekarze). W przypadku soczewek E-LINE (zwanych również franklinowskimi) pole widzenia do bliży jest niezwykle szerokie. Górna część soczewki służy do patrzenia do dali, a jej dół umożliwia czytania oraz postrzeganie obiektów położonych blisko.

Soczewki progresywne

Soczewki pociemniane VEO One
Uniwersalne. Soczewki dla osób, które poszukują zrównoważonego komfortu widzenia na wszystkie odległości. Łagodny przyrost mocy między dalą a bliżą ułatwia adaptację.
 Więcej   

Soczewki pociemniane VEO Next
Personalizowane. Polecane osobom, które potrzebują bardzo szerokiego widzenia do dali i do bliży. Umożliwiają dynamiczne spoglądanie na boki korzystając z całej szerokości szkieł. Personalizacja poprawia jakość widzenia przy czytaniu.
 Więcej   

Soczewki pociemniane VEO Comfort
Indywidualne. Dla osób wymagających zbalansowanego widzenia na wszystkie odległości oraz niewielkiego poziomu aberracji bocznych. Łagodny przyrost mocy ułatwia adaptację. Konstrukcja uwzględnia indywidualną pozycję oczu względem szkieł.
 Więcej   

Soczewki pociemniane VEO Expert
Indywidualne. Polecane osobom, które potrzebują bardzo szerokiego widzenia do dali i do bliży. Umożliwiają dynamiczne spoglądanie na boki korzystając z całej szerokości szkieł. Personalizacja poprawia jakość widzenia przy czytaniu.
 Więcej   

Soczewki pociemniane VEO Master
Najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki VEO.
 Więcej   

Soczewki pociemniane Konwencjonalne
Tradycyjne soczewki progresywne z tzw. zewnętrzną progresją.
 Więcej